logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułu naukowego w miesięczniku MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymują 140 pkt.

W październiku Reynaers Ukraina otworzył nowe centrum logistyczne, w którym pracę znalazło 40 osób.

Nowe centrum logistyczne odgrywa kluczową rolę przede wszystkim w budowaniu pozycji firmy na Ukrainie i w Rosji.

Nowoczesne Centrum Logistyczne Reynaers zlokalizowane jest  w miejscowości Browary w obwodzie kijowskim. Specjalistyczne oprogramowanie pozwala na kompleksowe składanie zamówień, a dogodna lokalizacja na wschodzie Ukrainy umożliwia szybkie dostarczenie produktów w regionie Europy Wschodniej. Jego powierzchnia całkowita wynosi 10 tys. m2, z czego część magazynowa zajmuje 7 tys. m2, a część produkcyjna (specjalistyczna lakiernia) 2 tys. m2. Budowa Centrum Dystrybucji zaowocowała powstaniem blisko 40 nowymi miejscami pracy. Koszt całkowity projektu to 7 mln euro.

Firma Reynaers Aluminium jest obecna na Ukrainie od 2002 r. Od tego czasu jej  roczna sprzedaż wzrosła prawie pięciokrotnie: w 2003 r. osiągnęła 293 t., natomiast w 2008 r. było to już 982,73 t. W zeszłym roku większość znaczących światowych dostawców aluminium działających na rynku ukraińskim odnotowało straty sprzedaży i było zmuszonych do zamknięcia swoich biur. Natomiast  Reynaers jako jedyna firma nie straciła, a wręcz przeciwnie – uzyskała 9% wzrost sprzedaży.