logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Okna energooszczędne przyniosą nam szczególnie duże oszczędności w kosztach ogrzewania, jeżeli zastosujemy je w miejscach narażonych na większe straty ciepła np. na północnej elewacji czy w przypadku dużych przeszkleń.

Warto więc szczegółowo zaplanować rozmieszczenie stolarki i stosować okna o różnych parametrach cieplnych w zależności od projektu domu oraz funkcji poszczególnych pomieszczeń. Okna o gorszym współczynniku przenikania ciepła można natomiast zastosować w garażu, piwnicy- czyli w pomieszczeniach, w których nie utrzymuje się wysokiej temperatury. Pozostałe okna mogą mieć Uw ok. 1,0 W/m2K. W ten sposób optymalizujemy wydatki na stolarkę i osiągniemy bardzo dobre parametry termiczne budynku.

Okna drewniane z Sokółki niezależnie od parametrów mają ujednoliconą wysokość profilu, co oznacza, że do momentu ich otwarcia są identyczne. Wszystkie dają też te same możliwości aranżacji (kształty, kolory, dodatkowe opcje np. szprosy). To sprawia, że możemy wykonać duże witryny z wyjściem na taras montując np. okna ELITE92 o Uw=0,85 Wm2K, a pozostałe okna w salonie mogą mieć np. Uw=0,97 Wm2K (THERMO80).