logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Wkrótce ruszy budowa odcinka A1 Nowe Marzy - Toruń

30 czerwca 2009 r. zostały podpisane pomiędzy Ministrem Infrastruktury a przedstawicielami spółki GTC umowy zastawu, które są umowami towarzyszącymi, podpisanej również w tym samym dniu przez resort finansów, umowy gwarancyjnej dla projektu budowy odcinka autostrady A1 Nowe Marzy - Toruń. Dzięki podpisaniu tych umów spółka GTC może uruchomić w ciągu najbliższych dni pełne finansowanie budowy autostrady A1 na wymienionym odcinku.

Podpisane umowy zastawu i gwarancji na wypłatę środków z Krajowego Funduszu Drogowego dotyczą zobowiązań GTC z tytułu kredytów zaciągniętych przez Spółkę w Europejskim Banku Inwestycyjnym, Nordic Investment Bank oraz Svensk ExportKredit, na sfinansowanie budowy autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy – Czerniewice Etap II.
Odcinek autostrady A-1 Nowe Marzy - Toruń będzie zbudowany do 2011 r. w systemie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego opartego o tzw. opłatę za dostępność. Całość inwestycji jest finansowana z pieniędzy prywatnych, natomiast KFD po zakończeniu budowy wypłaca GTC ustaloną wcześniej opłatę za wybudowanie i utrzymanie nowoczesnej infrastruktury.