logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Firma Roto Frank Okucia Budowlane Sp. zo.o otworzyła 1 września 2008 r. nowe biuro sprzedaży i magazyn w Singapurze, które stały się wrotami do regionu Azji Południowo-Wschodniej. „Dzięki optymalnemu położeniu i bezproblemowym przepisom celnym Singapur jest bardzo interesujący dla Roto. Pełnimy tu rolę administracyjnej i logistycznej platformy dla takich rynków, jak Wietnam, Indonezja, Filipiny, Tajlandia, Malezja i Australia. Mając na uwadze te kraje mówimy o regionie zamieszkałym przez 524 mln ludzi“- informuje Carisa Fey, kierownik biura w Singapurze. Nie każdy z tych krajów jest dla Roto dziewiczym terenem. Przed ok. siedmioma laty Roto przez biura w Chinach, zaznaczyła swoją obecność na niektórych obszarach rynku Południowo-Wschodniej Azji. Obecnie prowadzi intensywnie poszukiwania partnerów handlowych w Singapurze, Tajlandii i Malezji. Najbardziej promowane jest europejskie okno z aluminium, które znacznie różni się od tych z rynku rodzimego i cieszy się zainteresowaniem zwłaszcza wśród architektów i wymagających inwestorów. Okna
drewniane odgrywają w Azji Południowo-Wschodniej raczej drugorzędną rolę, ograniczoną głównie do budownictwa obiektowego o podwyższonym standardzie.