logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Montaż lekkich ścianek działowych, podłóg i sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych był przedmiotem szkolenia szkół zawodowych, które odbyło się w kwietniu br. w Centrum Knauf w Kleszczowie k.  Bełchatowa. Przez dwa dni mieli oni szansę zgłębiać tajniki technologii suchej zabudowy.

Specjalista z firmy Knauf szkoli nauczycieli
Fot. Knauf: Specjalista z firmy Knauf szkoli nauczycieli

- Zdajemy sobie sprawę z dynamicznego wzrostu popularności technologii suchej zabudowy, dlatego firma Knauf, od początku swojej działalności na polskim rynku, wspiera edukację zawodową w szkołach budowlanych Działamy również na rzecz wprowadzenia zawodu montera suchej zabudowy do klasyfikacji zawodów ministerstwa infrastruktury i budownictwa oraz klasyfikacji zawodów prowadzonej przez MEN.  – powiedział Jarosław Milewski, Członek Zarządu firmy Knauf Sp. z o.o.

W 2006 r. firma wprowadziła projekt pod nazwą „Wzorcowa pracownia suchej zabudowy Knauf”, który objął siedem placówek edukacyjnych w całym kraju. Każda z nich została wyposażona w pracownię, materiały do praktycznej nauki zawodu  (płyty Knauf, masy szpachlowe, profile, akcesoria), a także materiały teoretyczne, takie jak prezentacje i zeszyty techniczne. W tym roku firma ma zamiar otworzyć dwie kolejne pracownie: w Warszawie i w Elblągu.

Projekt przynosi wielostronne korzyści: uczniowie zdobywają nowe, praktyczne umiejętności, producent otrzymuje gwarancję prawidłowego zastosowania jego produktów, a inwestor doskonałej jakości efekt końcowy.

Knauf wraz z Polskim Stowarzyszeniem Gipsu działa także na rzecz wprowadzenia technologii suchej zabudowy jako konkurencji w zawodach EuroSkills, które poza rywalizacją umożliwiają obserwację różnych, prezentowanych „na żywo” umiejętności zawodowych. W tym roku odbędą się zawody, mające na celu wyłonienie ekipy monterów suchej zabudowy, która będzie reprezentować Polskę na konkursie EuroSkills 2010 w Portugalii.