logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.


     Największy polski producent styropianu- firma Termo Organika  proponuje wszystkim zainteresowanym ociepleniem domu zwrócenie uwagi na finansowy aspekt inwestycji  pod hasłem TermoLokata TermoOrganiki. Pod takim szyldem w tym sezonie sprzedawane są wszystkie produkty tej firmy.

 

W przeciwieństwie do niepewnych zysków z giełdy czy z innych inwestycji kapitałowych są również  rzeczy pewne, np. rosnące koszty energii. W 2009 r.  zdrożał już węgiel, olej opałowy i prąd. Za wszystko zapłaci końcowy odbiorca. Warto pamiętać,  że średnio opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią 3/4 wszystkich kosztów jego eksploatacji. Natomiast po przeprowadzeniu termomodernizacji właściciel domu jest w stanie zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet kilka tysięcy złotych rocznie w porównaniu z budynkiem nieocieplonym. Inwestycja taka opłaca się jednak pod warunkiem, że ocieplimy dom sprawdzonym produktem. Izolacja cieplna przyniesie wymierne korzyści, pod warunkiem, że jest dobrej jakości. Najczęściej wybieranym przez Polaków produktem do izolacji zewnętrznej jest styropian. Jest to rozwiązanie praktyczne, tanie i sprawdzone w czasie kilkudziesięciu lat stosowania w budownictwie na całym świecie. Na  rynku znajdują się wyroby dobrej i słabej jakości, dlatego też należy je wybierać.

 

Firma Termo Organika produkuje styropian, który ma gwarantowaną deklarowaną jakość. W wyniku kontroli i badań Instytutu Techniki Budowlanej uzyskał rekomendacje ITB RTQ.  Styropian Termo Organiki  łatwo odróżnić od wszystkich innych na rynku, ponieważ jest w „kropki”, które uzyskano przez dodatek  specjalnego surowca  zawierającego   grafit. Z tego właśnie  surowca produkowane są nowoczesne, srebrnoszare styropiany: Platinum i Platinum +, o podwyższonych właściwościach izolacyjnych chętnie używane w budownictwie energooszczędnym. Styropian oznaczony kropkami ma  gwarantowane parametry izolacyjne i mechaniczne.

 

Odpowiednie użycie do izolacji termicznej srebrnoszarych płyt Termo Organiki Platinum Plus może ograniczyć koszty ogrzewania nawet o 63%.

 

Termo Lokata Termo Organiki – 63% rocznie

·         Powierzchnia domu – 140 m²

·         Kubatura – 390 m³

·         Zużycie gazu przed modernizacją – 3500,4 m³/rok

·         Zużycie gazu po modernizacji – 1309,9m³/rok

·         Ilość zaoszczędzonego gazu – 2190 m³/rok -

·         opłata zmienna + sieciowa (W-3) – 1.3151 zł/m³

·         Oszczędność – zysk – 2880 zł

·          

Źródło: Narodowa Agencja Poszanowania Energii

 

Więcej informacji udzieli Tomasz Zmorzyński, tomasz.zmorzyńTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

 tel.  505 030 096