logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU, po wymuszonej covidem przerwie, odbędą się w Monachium 17 – 22 kwietnia 2023 r. Wątpliwości dotyczące kondycji imprez targowych zostały rozwiązane w ubiegłym roku, który obfitował w rekordową liczbę wystaw w Monachium, a obecność na nich wystawców była porównywalna do tej sprzed okresu pandemii.

W przypadku najbliższej edycji targów BAU już wiadomo, że stoiska wystawców wypełnią wszystkie 18 hal dostępnych na terenie targów monachijskich (o powierzchni 180 tys. m2). Zaprezentowane zostaną najnowsze trendy związane z ochroną klimatu, energooszczędnością, zrównoważonym rozwojem i wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Poszczególne hale poświęcone będą m.in. takim grupom wyrobów, jak okna i drzwi, systemy aluminiowe, podłogi, chemia budowlana, pokrycia dachowe, ceramika, oświetlenie, systemy klimatyzacji i wentylacji, bramy garażowe i parkingi, szkło, drewno, kamień, stal i itp. Impreza adresowana jest do szerokiego grona odbiorców, w tym handlowców i dystrybutorów, architektów, projektantów, wykonawców, planistów, naukowców itd. Wszyscy producenci materiałów budowlanych mogą sprawdzić, jak rozwija się konkurencja i jakie nowatorskie produkty oraz technologie wkrótce zaczną zdobywać rynek. Wystawcy chętnie pokazują zastosowanie swoich produktów w praktyce i w jaki sposób dostosowują się do zwiększających się wymagań współczesnego budownictwa. Wielu czołowych wystawców zaprezentuje też technologie przyszłości, chrakteryzujące się małą materiałochłonnością, oszczędnością energii i ekologią.

Ważnym elementem targów jest program towarzyszący. Tematem konferencji, forów i pokazów specjalnych będą: zmiany klimatyczne – jako wyzwanie dla sektora budowlanego; transformacja cyfrowa w budownictwie i najnowsze rozwiązania IT; domy przyszłości; wykorzystanie surowców i recykling materiałów budowlanych.

Targi BAU od wielu lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem

Warto podkreślić, że stoiska polskich firm zajmą o ponad 50% powierzchni wystawienniczej więcej niż na poprzednich targach. Polska już od kilku edycji należy do najważniejszych wystawców na BAU. W tym roku będzie to jeszcze bardziej widoczne, gdyż w wielu przypadkach stoiska będą duże, efektownie zaprojektowane. Na stronie internetowej targów www.bau-muenchen.com można już znaleźć listę wystawców, zobaczyć, jaki program będzie towarzyszył targom oraz kupić bilet.