logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

mgr Andrzej Rajkiewicz, Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
dr Marek Szczepański, Ekspert w zakresie funduszy EU

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Projekty kompleksowej renowacji budynków z efektem energetycznym stają się coraz bardziej złożone i coraz droższe (rysunek 1). Wynika to z rygorystycznych warunków technicznych i, w przypadku korzystania z różnych form wsparcia publicznego, z konieczności dostosowania się do wymagań instytucji finansujących. Inwestujący w renowację budynków to ich właściciele: wspólnoty mieszkaniowe; spółdzielnie mieszkaniowe; jednostki samorządu terytorialnego (JST); skarb państwa; przedsiębiorcy i inni. Poza różnorodnymi instrumentami finansowania inwestycji mogą korzystać ze wsparcia na jej przygotowanie i działania powykonawcze, czyli usługi świadczone przez szerokie grono specjalistów. 

Materiały Budowlane 01/2023, strona 53-55 (spis treści >>)