logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Malowanie mieszkania to nie lada wyzwanie. Wydawać by się mogło, że machanie pędzlem albo wałkiem to nic trudnego, jednak faktyczne nakładanie farby na powierzchnie to tylko część całego przedsięwzięcia. O ile szybkie odmalowanie małych pomieszczeń można wykonać na własną rękę, by nabrać w tym wprawy, tak większe powierzchnie lepiej zostawić profesjonalistom.

Co jest potrzebne do malowania?

Przede wszystkim do malowania potrzebny jest cały zestaw narzędzi. Kilka rodzajów pędzli, różnej szerokości i typu wałki, uchwyty, przedłużki - lista jest dość obszerna. Mieszkając w bloku nie sposób wszystkie takie graty przechowywać, tym bardziej, że przydają się tylko okazyjne. A przecież też swoje kosztują, często niemało. Tymczasem malarz niezbędny do pracy sprzęt przywiezie ze sobą. To pierwszy argument przemawiający za wyborem eksperta.

Ponadto do malowania potrzebna będzie taśma malarska, nożyki, folia do zakrycia podłogi i wiele innych drobiazgów. Warto znać się na ich użyciu - taśma nie służy bowiem tylko do zabezpieczenia okien, rur i innych elementów niepodlegających malowaniu, przy jej pomocy można np. wykonać odcięcie między ścianą a sufitem. To tylko jedna ze sztuczek znanych dobrze malarzom, a niekoniecznie amatorom.

Jak przygotować mieszkanie do malowania?

Pomieszczenia przed pracami malarskimi należy opróżnić z drobnych mebli, a te duże, np. szafy i łóżka - odsunąć od ścian i zabezpieczyć przed zachlapaniem. Targanie tych wszystkich gabarytów może okazać się nie lada wyzwaniem. Tymczasem, wynajmując ekipę do malowania wnętrz zabezpieczenie powierzchni i przygotowanie pokojów do malowania można oddać w ręce specjalistów.

Jednak to nie wszystko - na przestrzeni lat uszkodzeniom ulega nie tylko farba na ścianach, ale też tynk. Kruszeje szpachla, a na powierzchniach powstają pęknięcia. Wszystko to należy naprawić przed przystąpieniem do malowania. Takie drobnie poprawki wymagają specjalnych narzędzi i umiejętności - szpachlowania i zacierania. Wynajęty do zlecenia malarz samodzielnie poprawi takie drobne niedoskonałości ścian i sufitów, co zagwarantuje ich gładkość na kolejne lata. Przykładem mogą być tu fachowcy widniejący w serwisie https://www.oferteo.pl/malarze.

Gdzie znaleźć dobrego malarza wnętrz?

W poszukiwaniu dobrego malarza wnętrz warto zwrócić się po opinię rodziny i znajomych. Z pewnością ktoś z nich miał styczność z godnym polecenia fachowcem, może nawet będzie chętny zaprezentować efekt jego starań. Kolejnym źródłem usługodawców są ogłoszenia w prasie lokalnej i telewizji kablowej. Regionalne ogłoszenia, a nawet wizytówki w punktach usługowych także mogą naprowadzić na trop poszukiwanego specjalisty. Jeszcze lepsze są ogłoszenia w internecie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, w których użytkownicy dzielą się opiniami na temat różnych specjalistów.

Dobrze jest też odwiedzić strony internetowe agregujące ogłoszenia fachowców. W serwisie https://zlecenia-budowlane.muratordom.pl/malarskie-tapeciarskie odnaleźć można sprawdzonych malarzy z różnych zakątków kraju. To zweryfikowani specjaliści o wieloletniej renomie i warto im zaufać.