logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

We wrześniu br. w Redzie odbyło się uroczyste otwarcie zakładu produkującego silikaty. Jest to czternasta inwestycja H+H w Polsce i pierwszy projekt tej firmy typu greenfield. Nowy zakład jest zlokalizowany obok istniejącej fabryki betonu komórkowego. Umacnia to pozycję spółki H+H na krajowym rynku materiałów do wznoszenia ścian. Oferowanie wyrobów silikatowych oraz z betonu komórkowego w jednym miejscu pozwala na sprawne realizowanie projektów budowlanych w każdym segmencie rynku – od domu indywidualnego po duże inwestycje mieszkaniowe, handlowe lub przemysłowe, szybką realizację zamówień i optymalizację dostaw.

Budowa zakładu w Redzie jest rekordową inwestycją H+H, zarówno ze względu na innowacyjność, jak i ekspresowe tempo budowy. Od momentu rozpoczęcia prac budowlanych do wyprodukowania pierwszego bloczka minęło zaledwie 11 miesięcy. W związku z pandemią koronawirusa projekt początkowo został wstrzymany na pół roku, po czym ruszył w sierpniu 2021 r., a w lipcu 2022 r. otrzymał pozwolenie na użytkowanie. To był imponujący proces – począwszy od projektowania i specyfikacji urządzeń produkcyjnych, przez zakupy, a na budowie skończywszy – podkreślił Piotr Dauksza, Dyrektor Zarządzający H+H Polska podczas uroczystości otwarcia zakładu.

Fabryka została wyposażona w sprawdzone rozwiązania techniczne, a proces produkcji jest zautomatyzowany. Na każdym etapie tej inwestycji szczególną uwagę zwracano na ekologię oraz zrównoważony rozwój. Zaawansowana infrastruktura umożliwia zwiększanie rocznej wielkości produkcji: z obecnych 60 tys.m3 bloczkówsilikatowych do 120 tys. m3 w kolejnych etapach.