logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

inż. Rafał Krzymowski, Construsoft Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Na początku 2022 r. organizacja building SMART International ogłosiła, że nowy interfejs wymiany informacji, IFC4precast, zyskał status standardu końcowego (Final Standard). Dzięki temu został on udostępniony wszystkim producentom oprogramowania i może być powszechnie implementowany. Warto zainteresować się nowym standardem, gdyż docelowo ma on zastąpić formaty dotychczas wykorzystywane w sektorze produkcji prefabrykatów betonowych. 

 

Materiały Budowlane 09/2022, strona 41-42 (spis treści >>)