logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

mgr inż. arch. Tomasz Rybarczyk, Solbet Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Najczęściej w procesie projektowania projektanci używają narzędzi, które znają i które się sprawdziły oraz umożliwiają zaprojektowanie obiektu przy racjonalnie niskim nakładzie pracy. Wiele też zależy od kosztów, jakie należy ponieść na ich zakup. Oczywiście, jest to też związane ze stopniem skomplikowania i specyfiką projektów. Z myślą o projektantach i innych uczestnikach procesu budowlanego od lat wprowadzana jest technologia BIM, m.in. do projektowania za pomocą narzędzi, które umożliwiają szeroką wymianę informacji o projektowanym obiekcie pomiędzy poszczególnymi uczestnikami procesu inwestycyjnego.  

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 09/2022, strona 39-40 (spis treści >>)