logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

mgr inż. arch. Paweł Przybyłowicz, Politechnika Warszawska; Wydział Architektury; WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Realizacja inwestycji budowlanej to złożone przedsięwzięcie wymagające uwzględnienia wielu wymagań i uwarunkowań. Duża liczba uczestników tego procesu, znaczne nakłady finansowe, działanie pod presją czasu i oczekiwany poziom wiedzy technicznej powodują, że działania związane z tym procesem obarczone są bardzo wysokim poziomem ryzyka. Zmiany zachodzące od wielu lat w budownictwie mają na celu zwiększenie jego produktywności i efektywności. Istotnym unowocześnieniem jest zastosowanie technologii BIM i wykorzystanie cyfrowych modeli budynków. BIM w istotny sposób ułatwia zarządzanie ryzykiem związanym z realizacją inwestycji, co jest widoczne szczególnie w obszarze projektowania architektoniczno- budowlanego. Wykorzystanie cyfrowych modeli budynków usprawniło wiele procesów i spowodowało, że stały się one bardziej efektywne. 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 09/2022, strona 35-36 (spis treści >>)