logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

inż. Rafał Krzymowski, Construsoft Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Dobry poradnik stanowi fundament do formułowania klarownych wytycznych pracy. Przekazuje informacje dostatecznie szczegółowe, ale jednocześnie na tyle ogólne i uniwersalne, aby były aktualne przez długi czas. W przypadku technologii BIM( ang. Building Information Modeling) stopień trudności stworzenia takiego kompendium wiedzy jest dość wysoki. Wpływa na to m.in. dynamiczny rozwój narzędzi, konieczność zachowania neutralności technologicznej oraz niechęć przedsiębiorstw do dzielenia się „know-how”. Ostatnia kwestia przyczynia się do małej dostępności odpowiednich pozycji w literaturze. Najczęściej poświęcone są one zaletom BIM i rozważaniom nad jego wprowadzeniem. 

Literatura
[1] CurrerR,Pickup J.BIM&PrecastConcrete.AStrategic Guide toAdoption and Implementation. 2013.
[2] Kaner I, Sacks R, KassianW, Quitt T. Case Studies ofBIMAdoptionsForPrecastConcreteDesignByMid- -Sized Structural Engineering Firms. ITcon. 2008; 13.
[3] Pushpitha K, Kerry L, Claudelle T. Significance of a software interoperability matrix for architectural engineering and construction industry. Journal of Information Technology in Construction (ITcon). 2021. DOI 10.36680/j.itcon.2021.040.

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 09/2022, strona 30-32 (spis treści >>)