logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Andrzej Wójcik, RECKLI GmbH

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Definicji betonu architektonicznego jest wiele. Może to być betonowa płyta imitująca kamień, element małej architektury, cienkościenna płyta fasadowa na wysokość kondygnacji, ciężki element konstrukcyjny czy też beton odlewany na miejscu budowy. Spotkałem się również z określeniem: Beton architektoniczny to widoczna powierzchnia betonu, która ma funkcję estetyczną. Ta „definicja” jest dla mnie o tyle ciekawa, gdyż pokazuje trochę charakter betonu architektonicznego – materii niedającej się łatwo zdefiniować i kontrolować. 

 

Materiały Budowlane 09/2022, strona 21-22 (spis treści >>)