logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Małgorzata Rybak, Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Źródłem informacji pomocnych przy ocenie bieżącego oraz przyszłego popytu na określone zawody jest badanie statystyczne Zapotrzebowanie rynku pracy na pracowników według zawodów [1]. Badanie to koncentruje się na stronie popytowej, kształtowanej przez podmioty gospodarki narodowej. Jest to nowe badanie, realizowane metodą reprezentacyjną, co 3 lata, i obejmuje jednostki zatrudniające przynajmniej jedną osobę. W badaniu zapotrzebowania na pracowników wg grup zawodów statystyka publiczna wykorzystuje Klasyfikację zawodów i specjalności (KZiS) wprowadzoną rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania. 

   

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 12/2021, strona 66-67(spis treści >>)