logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

dr Henryk Radelczuk, CEMEX Polska Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Firma CEMEX Polska uznaje środowisko naturalne za jednego z kluczowych interesariuszy, a dbałość o jego stan jest integralnym elementem strategii rozwoju firmy. Zgodnie z wewnętrzną polityką w zakresie zarządzania jakością, środowiskiem, BHP, energią i EMAS (ang. EcoManagement and Audit Scheme – unijny system certyfikacji środowiskowej, ekozarządzania i audytu), celem firmy jest minimalizowanie negatywnego wpływu działalności na środowisko. Cel ten realizowany jest przez zapobieganie emisji zanieczyszczeń, rekultywację terenów poeksploatacyjnych, racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi, a także znaczną redukcję jednostkowej emisji dwutlenku węgla (CO2) z procesu produkcji klinkieru cementowego, który jest współodpowiedzialny za tzw. efekt cieplarniany.

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 10/2021, strona 53-56 (spis treści >>)