logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Jerzy Płoński, Instytut Techniki Budowlanej; Zakład Inżynierii Elementów Budowlanych
mgr inż. Marzena Jakimowicz, Instytut Techniki Budowlanej; Zakład Inżynierii Elementów Budowlanych

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Początkiem nowoczesnych budowli ze szkła i stali był Pałac KryształowywLondynie (1851r.) wg projektu Josepha Paxtona, tj. największy budynek publiczny, pierwszy, w którym wykorzystano elementy gotowe, zestandaryzowane, produkowane masowo i transportowane na miejsce budowy. Artykuł ma przybliżyć Czytelnikom najbardziej powszechne wady, uszkodzenia i usterki oszklenia fasad w konstrukcji słupowo-ryglowej, wynikające z eksploatacji czy błędów montażowych.

 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 09/2021, strona 24-27 (spis treści >>)