logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

25-26 listopada br. w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbędzie się konferencja NOWE OBLICZE PREFABRYKACJI W ZRÓWNOWAŻONYM BUDOWNICTWIE – WYMAGANIA, POTRZEBY, zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa wspólnie z Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Budownictwo jest pod ciągłą presją czasu. Wznoszenie obiektów budowlanych z przygotowanych w fabryce elementów o wysokiej jakości i funkcjonalności - bezspornie przyspiesza czas realizacji przedsięwzięcia. Ciągle rosnące wymagania w zakresie ekologii, ochrony środowiska naturalnego, oszczędzania energii, prowadzi do projektowania obiektów charakteryzujących się minimalnym zużyciem zasobów naturalnych na etapie budowy i eksploatacji oraz niskim oddziaływaniem na środowisko naturalne.

Ograniczona dostępność pracowników na rynku powoduje, iż na znaczeniu zyskują wszelkie rozwiązania i technologie ograniczające pracochłonność. Innowacyjne rozwiązania linii technologicznych do produkcji prefabrykatów, nowoczesne materiały, mieszanki betonowe, sprzęt i urządzenia nie pozostają bez wpływu na zmianę mentalności odbiorców. Nowe oblicze prefabrykacji trzeba upowszechnić i wypromować. I taki jest cel konferencji.

Do udziału w konferencji zapraszamy projektantów, konstruktorów, producentów prefabrykatów, inwestorów, przedstawicieli samorządu różnych szczebli, przedsiębiorców, dostawców linii produkcyjnych.

Program konferencji.