logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Patrycja Rycerz, Aplikant radcowski, Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska s.c.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W trakcie trwania procesu budowlanego bardzo często dochodzi do sytuacji, w których inwestor chce odstąpić od zatwierdzonego (czy to przez wydanie pozwolenia na budowę, czy też ostemplowanie projektu towarzyszącego zgłoszeniu) projektu budowlanego. Należy zaznaczyć, że od 19 września 2020 r. obowiązują nowe regulacje w zakresie odstępstwa od projektu budowlanego. Przedmiotowe zmiany zostały wprowadzone ustawą z 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw. 

Literatura:
[1] Plucińska-Filipowicz Alicja (red.), Marek Wierzbowski (red.). Prawo budowlane. Komentarz aktualizowany.
[2] WyrokWSAw Białymstoku z 3 lipca 2012 r. sygn. akt II SA/Bk 162/12, LEX.

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 08/2021, strona 56-57 (spis treści >>)