logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Piotr O. Korycki, Pruszyński Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Funkcjonalność, niekonwencjonalny kształt, trwałość oraz bezpieczeństwo to cechy, którymi powinny charakteryzować się nowoczesne obiekty budowlane. Stworzenie elewacji, która spełnia te oczekiwania, jest możliwe dzięki zastosowaniu m.in. kasetonów elewacyjnych prezentujących się doskonale w każdych warunkach. W związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem rynku budowlanego nie tylko na typowe rozwiązania lekkich ścian osłonowych przeznaczonych do budownictwa halowego, przemysłowego i użyteczności publicznej (centra handlowe, centra magazynowe itp.), lecz także do budynków biurowych, administracji publicznej, obsługi bankowej, hal sportowych i pływalni nastąpiło odejście od stosowania blach trapezowych, blach falistych, płyt warstwowych jako zewnętrznego wykończenia elewacji.

  

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 04/2021, strona 29-30 (spis treści >>)