logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Patrycja Rycerz, Aplikant radcowski, Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska s.c.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Umowa o roboty budowlane, zawarta pomiędzy wykonawcą a podwykonawcą, jest jednym z nieodzownych elementów procesu inwestycyjnego, a mimo to nie jest ona odpowiednio uregulowana w przepisach Kodeksu cywilnego. Właściwe skonstruowanie umowy z wykonawcą i określenie warunków jej wykonania ma na celu zabezpieczenie interesów podwykonawcy. Aby podlegać odpowiedniej ochronie prawnej, podwykonawca powinien zwrócić uwagę na zapisy umowy łączącej go z wykonawcą. 

Literatura
[1] Kidyba A. (red.) Kodeks cywilny. Komentarz. Tom III. Zobowiązania – część szczególna, wydanie II.
[2] Wyrok SN z 15 lutego 2017 r. II CSK 236/16).

 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 03/2021, strona 62-63 (spis treści >>)