logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Joanna Wawryniuk-Barańska, radca prawny, Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska s.c.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennik budowy jest jednym z elementów składających się na dokumentację budowy. Zgodnie z definicją zawartą w art. 45 ust. 2 ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz.U. z 2020 r., poz. 1333, ze zm., określanej dalej jako Prawo budowlane) dziennik budowy stanowi urzędowy dokument przebiegu robót budowlanych oraz zdarzeń i okoliczności zachodzących w toku wykonywania tych robót. Jakie znaczenie ma dziennik budowy w procesie budowlanym i jaka jest jego rola w ewentualnym postępowaniu sądowym? 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 02/2021, strona 64-65 (spis treści >>)