logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Laura Pabisiak, Aplikantka radcowska Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W celu omówienia zjawiska samowoli budowlanej, w kontekście zmian przepisów wprowadzonych ustawą z 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (wejście w życie 19 września 2020 r.), należy przede wszystkim ustalić, czym de facto jest samowola budowlana. Pomimo braku legalnej definicji powszechnie przyjmuje się, iż samowola budowlana to obiekt budowlany, który został już zbudowany lub rozbudowany (albo jest budowany lub rozbudowywany) bez pozwolenia na budowę, dokonania zgłoszenia robót budowlanych lub pomimo wniesienia sprzeciwu od zgłoszenia przez odpowiedni organ. 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 01/2021, strona 62-63 (spis treści >>)