logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

dr inż. Arkadiusz Węglarz, Politechnika Warszawska; Wydział Inżynierii Lądowej
mgr inż. Oskar Kulik, WWF Polska Sp. z o.o.
prof. dr hab. inż. Tadeusz Skoczkowski, Politechnika Warszawska; Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W grudniu 2019 r. Komisja Europejska (KE) zaprezentowała pierwsze informacje na temat Europejskiego Zielonego Ładu (ang. European Green Deal), który ma doprowadzić do osiągnięcia neutralności klimatycznej przez Unię Europejską (UE) do 2050 r. Jest on odpowiedzią na wyzwania związane ze zmianą klimatu i środowiskiem naturalnym. Obejmuje zestaw dyrektyw i instrukcji dotyczących niemal wszystkich działów gospodarki. Zielony Ład ma skupiać się na znacznym ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych oraz wspieraniu rozwoju tzw. zielonych technologii, mających na celu ochronę klimatu oraz środowiska naturalnego. 

Literatura
[1] Ekspertyza w zakresie określenia opłacalnych podejść do modernizacji właściwych dla danego typu budynków i strefy klimatycznej, z uwzględnieniem, w stosownych przypadkach, ewentualnych właściwych punktów aktywacji w cyklu życia budynku, KAPE S. A., 2020.
[ 2 ] h t t p s : / / e c . e u r o p a . e u / p o l a n d / n ews / 201017_eco_economy_pl. 3] Raport WWF „Polska niskoemisyjna 2050”, Warszawa, wrzesień 2020 r.

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 01/2021, strona 7-10 (spis treści >>)