logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

dr inż. Zdzisław B. Kohutek, Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
dr inż. Grzegorz Bajorek, prof. PRz, Politechnika Rzeszowska; Centrum Technologiczne Budownictwa, Instytut Badań i Certyfikacji Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Beton jest uniwersalnym tworzywem, którego właściwości doceniają nie tylko inwestorzy budowlani, architekci, wykonawcy i użytkownicy obiektów z niego wybudowanych, ale także ekolodzy. W fazie aplikacji można go dowolnie kształtować za pomocą deskowania. Wytrzymuje wysoką temperaturę pożarową. Od niedawna budzi zainteresowanie budowniczych obiektów pasywnych, energooszczędnych, plus-energetycznych itp., ponieważ dzięki dużej masie kumuluje ciepło lub zimno (25 – 50%energii potrzebnej do wytworzenia i utrzymania komfortu klimatycznego w pomieszczeniach). Osiąga nawet 100-letnią trwałość, bez potrzeby konserwacji. Mineralny rodowód betonu upoważnia do porównywania go z neutralną dla środowiska naturalną skałą, a więc nie szkodzi ziemi ani wodzie gruntowej, atmosferze, światu flory i fauny, nie oddziałuje również negatywnie na środowisko naturalne przez zanieczyszczenia stałe, ciekłe, lotne oraz emisje o charakterze energetycznym.   

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 12/2020, strona 24-25 (spis treści >>)