logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Joanna Wawryniuk-Barańska, radca prawny, Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska s.c.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już 19 września 2020 r. wejdą w życie zmiany do Prawa budowlanego wprowadzane ustawą z 13 lutego 2020 r. Jedna z istotniejszych modyfikacji zastosowana przez ustawodawcę dotyczy zawartości projektu budowlanego. Co ważne, pojawia się „nowy” twór w postaci projektu technicznego. Zwrot „nowy” jest o tyle kontrowersyjny, że tak naprawdę projekt techniczny zawierać będzie materię, którą uwzględniał dotychczasowy projekt budowlany, a „wydzielenie” konkretnej treści ma sprzyjać szybszemu postępowaniu. 

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 9/2020, strona 66-67 (spis treści >>)