logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Firma Schöck stawia na ekonomię i ekologię produktów, wpisując się w obowiązujące kanony oraz wyznaczając nowe trendy. Zielone budownictwo nie musi być kosztowne oraz trudne w zaprojektowaniu i realizacji. Przykładem są łączniki Schöck Isokorb , nośne elementy termoizolacyjne do oddzielenia wystających elementów konstrukcyjnych. Umożliwiają zachowanie ciągłości izolacji i można je stosować w przypadku wszystkich rodzajów balkonów w połączeniach żelbet-żelbet, żelbet -drewno, żelbet-stal oraz stal-stal.

Schöck Isokorb montowany jest w pionowej warstwie izolacji termicznej ściany, więc stanowi jej naturalną kontynuację oraz przenosi obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwia oddzielenie ciepłych i zimnych elementów całej konstrukcji. Łączniki termoizolacyjne Schöck są łatwe w instalacji i nie wymagają konserwacji, a jednocześnie dają wiele korzyści, m. in. : do 90% redukcji strat ciepła przy balkonach i do 50% na krawędziach płyt, zadaszeniach . Co więcej, łączniki Isokorb zapobiegają powstawaniu pleśni i grzybów spowodowanych kondensacją pary wodnej, a jednocześnie sprawiają, że budynek jest bardziej pożądany przez nabywców i najemców - mówi Maciej Kowalczyk, ekspert firmy Schöck. Nowoczesne łączniki termoizolacyjne Schöck to rozwiązanie, które ma eliminować powstawanie mostków termicznych w newralgicznych miejscach, takich jak balkony, attyki czy balustrady. Mostki termiczne to nie tylko problem zacieków, pleśni i grzybów. To przede wszystkim obszar, który generuje duże straty energii cieplnej, czyli niepotrzebne koszty.