logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Do 30 czerwca 2020 roku  eksperci z firm branży budowlanej oraz pracownicy naukowi z Polski, Czech i Niemiec mogą zgłaszać innowacyjne rozwiązania, mające wpływ na rozwój technologii betonu. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią w poszczególnych krajach, jury konkursu postanowiło wydłużyć termin  składania prac konkursowych.

Poprzez nagrodę Föerderpreis Beton Award, CEMEX promuje rozwój produkcji, przetwarzanie i zastosowanie betonu oraz konstrukcje betonowe. Projekty konkursowe powinny wyznaczać rozwiązania dotyczące ulepszenia cech charakterystycznych dla materiałów budowlanych, ich jakości, efektywności kosztowej, ekologii oraz aspektów technologicznych betonu i konstrukcji betonowych. W konkursie mogą wziąć udział praktycy z firm budowlanych oraz naukowcy z uniwersytetów i instytutów zajmujących się badaniami nad materiałami budowlanymi.

Otrzymaliśmy już siedem bardzo interesujących i dobrze przygotowanych projektów z Niemiec, Polski i Czech – mówi Peter Lyhs, Dyrektor ds. Technologii Produktów w CEMEX Niemcy. – Przyjąłem decyzję jury z zadowoleniem, ponieważ od połowy marca działalność uniwersytetów i instytutów badawczych w Europie Środkowej była znacznie ograniczona, co utrudniło przygotowywanie projektów konkursowych – dodaje.

Förderpreis Beton Award to czołówe wyróżnienie w dziedzinie badań materiałów budowlanych. CEMEX Niemcy przyznaje nagrodę Förderpreis co dwa lata. W konkursie przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 10.000 euro.

Skład jury Förderpreis Beton Central Europe 2020: prof. dr inż. Rolf Breitenbücher, Ruhr-Universität w Bochum (przewodniczący jury); prof. dr hab. inż. Jan Deja, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Polska; docent inż. Karel Dvořák, Uniwersytet Techniczny w Brnie, Czechy; prof. dr inż. ChristophGehlen, Uniwersytet Techniczny w Monachium, Niemcy; prof. dr hab. inż..Maria Kaszyńska, Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie, Polska; prof. dr inż. Horst Michael Ludwig, Uniwersytet Bauhausu w Weimarze, Niemcy; prof. dr inż. Viktor Mechtcherine, Uniwersytet Techniczny w Dreźnie, Niemcy; prof. dr inż. Michael Raupach, RWTH Uniwersytet w Aachen, Niemcy

Pracę konkursową należy przesłać w języku lokalnym (polskim, czeskim, niemieckim) lub angielskim. Praca naukowa (magisterska bądź doktorska) nie może być starsza niż dwa lata i musi być opublikowana w czasopismach naukowych. Z udziału w konkursie wykluczone są prace bądź artykuły naukowe, których współautorstwo przypisywane jest profesorom politechnik, uniwersytetów czy państwowych wyższych szkół zawodowych. W wyjątkowych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo do podziału nagrody pomiędzy dwóch zwycięzców.

Szczególnie istotną częścią zgłoszenia konkursowego jest pisemna koncepcja praktycznego zastosowania zaproponowanego pomysłu. Oprócz głównej pracy, należy przedstawić koncepcję wdrożenia, biorąc pod uwagę profil produktów i usług CEMEX. Zwycięzca konkursu otrzyma możliwość przedstawienia swojej pracy oraz koncepcji implementacji podczas wydarzeń naukowych i technicznych organizowanych przez CEMEX.

Więcej informacji na temat konkursu i warunków uczestnictwa dostępnych jest na stronie: https://www.cemex.pl/forderpreis-beton

Chcesz wziąć udział w konkursie Förderpreis?

Prześlij swoją pracę w formie cyfrowej do 30 czerwca 2020 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.