logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Łukasz Janka, OPTEM Sp. z o.o.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z roku na rok zwiększa się w Polsce liczba realizacji obiektów mostowych średniej i małej rozpiętości w technologii prefabrykowanej. Do wyboru tego rozwiązania przekonuje się coraz więcej projektantów, wykonawców oraz inwestorów m.in. ze względu na: wzrastające koszty zatrudnienia pracownikówna budowie (cieśli, zbrojarzy itp.); presję krótkiego czasu realizacji inwestycji (szczególnie w przypadku kontraktów kolejowych); optymalizację rozwiązań; wymaganą trwałość obiektów. Firma OPTEM proponuje rozwiązania obiektów drogowych, kolejowych i przejść dla zwierząt z wykorzystaniem swoich autorskich systemów. W artykule przedstawiono najczęściej stosowane prefabrykowane konstrukcje żelbetowe oraz z blach falistych.

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 4/2020, strona 40-41 (spis treści >>)