logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Lech Misiewicz, SOLBET Sp. z o.o.;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami [7, 8, 10], producenci wyrobów budowlanych, przed ich wprowadzeniem do obrotu, mają obowiązek wystawić deklarację właściwości użytkowych. Dotyczy to zarówno wyrobów, w przypadku których istnieją zharmonizowane specyfikacje techniczne, jak i wprowadzanych do obrotu na podstawie norm i krajowych ocen technicznych. W deklaracji właściwości użytkowych producent na podstawie specyfikacji technicznej, zgodnie z określonym przez siebie zamierzonym zastosowaniem, powinien zadeklarować odpowiednie właściwości użytkowe. Elementy murowe wprowadzane są do obrotu i udostępniane na rynku na podstawie odpowiedniej części normy zharmonizowanej EN 771 [1 ÷ 6]. To, jakie właściwości powinny być zawarte w deklaracji oraz sposób ich deklarowania, określa Załącznik ZA do każdej z części wymienionej normy.

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 4/2020, strona 9-10 (spis treści >>)