logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr Janusz Kobylarz, Główny Urząd Statystyczny;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprzedaż produkcji budowlano-montażowej zrealizowana w styczniu br. na terenie kraju w przedsiębiorstwach budowlanych o liczbie pracujących powyżej 9 osób była większa (w cenach stałych) o 6,5% niż przed rokiem (tabela 1) wobec odnotowanego w ub. roku zwiększenia w styczniu – o 3,2% i zmniejszenia – o 3,3% w grudniu. Większa niż przed rokiem była produkcja budowlano-montażowa w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności jest budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 17,0% (wobec wzrostu o 15,2% przed rokiem) oraz w przedsiębiorstwach specjalizujących się w specjalistycznych robotach budowlanych – o 10,7% (zmniejszenie o 6,1%), spadek produkcji odnotowano natomiast w podmiotach zajmujących się głównie budową budynków – o 4,0% (wzrost przed rokiem o 2,3%). Wzrosła sprzedaż robót zarówno o charakterze inwestycyjnym – o 9,1%, jak i remontowym – o 2,4% (przed rokiem odpowiednio spadek o 1,9% i wzrost o 12,6%).

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 3/2020, strona 54-55 (spis treści >>)