logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

dr inż. Lesław Hebda, Doradca Techniczny Dorota Hebda;

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Brak terenów parkingowych i ceny działek w dużych miastach wymuszają projektowanie i budowanie garaży podziemnych. Ponadto brak dobrych działek inwestycyjnych, zwłaszcza w dużych aglomeracjach, skłania inwestorów do wchodzenia na tereny coraz gorsze pod względem podłoża gruntowego. Podziemne części budynków są bardzo często narażone na bezpośrednie, okresowe lub stałe oddziaływanie wód gruntowych, w tym wód wywierających parcie.

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 3/2020, strona 16-17 (spis treści >>)