logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Maciej Rokiel, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czynnikiem powodującym najwięcej zagrożeń w obiektach budowlanych jest woda wszechobecna w sąsiedztwie każdej budowli, występująca w postaci opadów deszczu, śniegu, mgły, wody gruntowej itp. Zagadnienie to dotyczy zarówno budynków nowych, jak i poddanych renowacji. Do izolacji przeciwwodnych w gruncie najczęściej stosuje się:
a) materiały rolowe – papy polimerowo-asfaltowe (zgrzewalne) oraz samoprzylepne membrany bitumiczne; papy asfaltowe (klejone lepikiem lub masą asfaltową); folie z tworzyw sztucznych; maty bentonitowe; ...

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 3/2020, strona 7-11 (spis treści >>)