logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Marcin Feliks, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod koniec 2018 r. na rynku ukazała się publikacja Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP) dotycząca jego zaleceń do projektowania ociepleń ścian zewnętrznych ze względu na bezpieczeństwo pożarowe. W związku z tym, że od prawie dwudziestu lat zajmuję się tą tematyką, sięgnąłem po nią z dużym zainteresowaniem. Niestety już po kilku pierwszych stronach lektury stwierdziłem, że prezentuje bardzo wąskie spojrzenie na zagadnienia ocieplania ścian zewnętrznych i budownictwa w ogóle bez uwzględnienia realiów rynku, fizyki budowli i zdrowego rozsądku. Oczywiście można sobie wyobrazić sytuację, w której pojawia się konieczność zaprojektowania obiektów określonego rodzaju ze szczególnym uwzględnieniem jednego tylko wymagania, a z pominięciem innych wymagań podstawowych określonych w CPR.

Czytaj więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 1/2020, strona 20-22 (spis treści >>)