logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Marcin Dłużewski, Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt iBRoad ma na celu zlikwidowanie barier związanych z termomodernizacją budynków mieszkalnych i wypracowanie koncepcji umożliwiającej przekazanie inwestorowi wiedzy dotyczącej koniecznych prac, kolejności i sposobu ich wykonania, kosztów, możliwych do uzyskania oszczędności, sposobu finansowania prac, czy listy polecanych fachowców. Informacje dostosowane będą do konkretnego budynku i przekazane zostaną w przejrzysty sposób, w postaci intuicyjnej platformy internetowej. W projekt zaangażowanych zostało 12 partnerów z 8 krajów Unii Europejskiej. Jest on realizowany w ramach programu Horyzont 2020 [2].

Literatura
[1] Adene – The Concept of iBRoad: the Individual Building Renovation Roadmap and building logbook, Wrzesień 2018 r.
[2] BPIE – The Concept of the Individual Building Renovation Roadmap, Styczeń 2018 r.
[3] Ifeu – Test-driving the Individual Building Renovation Roadmap and Logbook, Sierpień 2019 r.

Czytaj więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 1/2020, strona 18-19 (spis treści >>)