logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr Przemysław Gogojewicz, Kancelaria Usług Prawnych Gogojewicz & Współpracownicy Radcy Prawni i Doradcy Podatkowi;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Firmy prowadzące roboty budowlane powinny przestrzegać przepisów ustawy o odpadach (Dz.U. 2019 poz. 701 ze zm.), która służy ochronie środowiska, życia i zdrowia ludzi, przedmiotem regulacji są środki:
● ograniczające i zmniejszające negatywny wpływ na środowisko oraz zdrowie ludzi wynikający z wytwarzania i gospodarowania odpadami;
● ograniczające ogólne skutki użytkowania zasobów i poprawiające efektywność ich użytkowania. Trudności w definiowaniu odpadu wiążą się przede wszystkim z brakiem obiektywnego kryterium pozwalającego wyodrębnić taką kategorię substancji i przedmiotów. W orzecznictwie i praktyce nikomu dotychczas nie udało się opisać w sposób jednoznaczny
cech charakterystycznych odpadów. W związku z tym przedsiębiorca budowlany może każdy materiał wykorzystać ponownie, tym samym nie czyniąc go odpadem.

Czytaj więcej >>

Materiały Budowlane 12/2019, strona 14-15 (spis treści >>)