logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Krzysztof Laba
Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nowe dyrektywy unijne oraz przepisy dotyczące ochrony powietrza i środowiska zmierzają do redukcji emisji zanieczyszczeń oraz związków niebezpiecznych. Oczekiwany wzrost wartego miliardy rynku farb dekoracyjnych i przemysłowych niesie obawę o długotrwałe skutki dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego.

Ekologia – farby przyjazne środowisku
Idea zrównoważonego i zielonego budownictwa wywarła ogromny wpływ na rozwój technologii produkcji farb.Większość producentów zmuszonych do redukcji lotnych związków organicznych (LZO) zaczęła szukać rozwiązań, stosując: High Solid z dużą zawartością cząstek stałych; produkty wodorozcieńczalne; rozcieńczalniki biodegradowalne. Najbardziej proekologiczni producenci farb dekoracyjnych postawili na nowy rodzaj żywic pochodzenia roślinnego.

Czytaj więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 11/2019, strona 26 (spis treści >>)