logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

CEMEX Polska oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu po raz trzeci zorganizowali seminarium dotyczące prefabrykacji betonowej w budownictwie mieszkaniowym. Tegoroczna edycja została poświęcona roli budownictwa prefabrykacyjnego w nowoczesnej architekturze oraz w zrównoważonym budownictwie mieszkaniowym.

Seminarium „Prefabrykacja betonowa w budownictwie zrównoważonym – idea nowoczesnych miast”, organizowane przez firmę CEMEX Polska oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu, odbyło się 23 października br. w Warszawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oraz Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Spotkanie zgromadziło ponad 150 ekspertów reprezentujących architektów, deweloperów, producentów, konstruktorów oraz środowisko akademickie.

Wśród prelegentów seminarium znaleźli się: Szymon Jungiewicz z PMR Market Experts, Krzysztof Janczura z JORDAHL & PFEIFER Technika Budowlana, Tomasz Konior z Konior Studio, Piotr Lewicki z Biura Projektów Lewicki Łatak, Krzysztof Kaczmarek z ZPB Kaczmarek, Ewa Bykowska z Buszrem S.A. oraz Przemysław Borek z Grupy Kapitałowej PEKABEX S.A. Prelegenci podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie wykorzystania i wykonywania prefabrykatów betonowych. 

To trzecie spotkanie z cyklu, poświęcone najnowszym trendom i technologiom na rynku budowlanym, z uwzględnieniem technologii prefabrykacji betonowej. Celem seminariów jest omówienie możliwości nowoczesnego kształtowania przestrzeni, usprawnienia cyklu budowy w duchu nowoczesnej technologii betonowej i odpowiedniego doboru materiałów dla potrzeb zarówno odbiorców, jak i architektów. Celem wydarzenia było przybliżenie idei zrównoważonego budownictwa i korzyści ze współpracy pomiędzy architektami, deweloperami, stowarzyszeniami oraz reprezentantami branży budowlanej.

Tematyka tegorocznego seminarium objęła, m.in. trendy w budownictwie i nowoczesnej prefabrykacji, projektowanie i realizację obiektów z wykorzystaniem prefabrykatów, ewolucję rynku budowlanego w obliczu wyzwań związanych ze zwiększonym popytem, malejącymi zasobami kadry pracowniczej oraz perspektywy branży na kolejne lata. 

Kluczową częścią seminarium był panel dyskusyjny, który poprowadził Zbigniew Pilch ze Stowarzyszenia Producentów Cementu. Dyskusja pomiędzy środowiskiem naukowym, projektantami i wykonawcami potwierdziła, że nowoczesna technologia, nowe spojrzenie na prefabrykację, kształcenie i promowanie rozwiązań przyszłości przyniesie wymierne korzyści dla branży oraz dla odbiorców inwestycji, którzy chcą budować w sposób wygodny, nowoczesny i ekologiczny. 

Źródło: CEMEX Polska

 

05.11.2019 r.