logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr Janusz Kobylarz, Główny Urząd Statystyczny

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W lipcu br. sprzedaż produkcji budowlano-montażowej wykonana na terenie kraju w jednostkach budowlanych o liczbie pracujących powyżej 9 osób była większa (w cenach stałych) o 6,6% niż przed rokiem, kiedy notowano wzrost o 18,7% (tabela 1). Lepsze efekty uzyskano jednak tylko w przedsiębiorstwach specjalizujących się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 19,4%, wobec wzrostu o 20,7% w lipcu ub. roku, kiedy lepsze wyniki odnotowano we wszystkich działach budownictwa. Spadek sprzedaży produkcji w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności jest wznoszenie budynków, wyniósł 2,9%, a w podmiotach realizujących głównie roboty budowlane specjalistyczne – 2,8%. Wzrost sprzedaży robót o charakterze inwestycyjnym był taki sam jak robót remontowych i wyniósł 6,6%.

Sprzedaż produkcji budowlano-montażowej w porównaniu z czerwcem br. ogółem była większa o 5,8%.Wzrost odnotowano w jednostkach specjalizujących się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 16,6%, oraz w przedsiębiorstwach realizujących głównie roboty budowlane specjalistyczne – o 1,5%, natomiast spadek w firmach, których podstawowym rodzajem działalności jest realizacja budynków – o 5,1%. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, sprzedaż produkcji budowlano-montażowej ogółem była większa niż w lipcu ub. roku o 5,5%i o 0,6% mniejsza w porównaniu z czerwcem br.

 

Czytaj więcej >>

Materiały Budowlane 9/2019, strona 95-96 (spis treści >>)