logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr Jarosław Chojnacki, PROFIX Sp. z o.o.

Ubieranie się warstwowo jest świetnym sposobem na zachowanie komfortu, a właściwy, adekwatny do pory roku dobór odzieży roboczej sprawia, że każda praca staje się łatwiejsza. Im więcej warstw, tym łatwiej dopasować ubiór do panujących warunków atmosferycznych.

Ważnym elementem stroju roboczego jest warstwa stykająca się bezpośrednio ze skórą. Bardziej niż jakakolwiek inna pomaga ona regulować temperaturę ciała przez pozbycie się wilgoci. Najlepszym dostępnym obecnie rozwiązaniem jest zastosowanie koszulki termoaktywnej. Specjalny skład i struktura materiału zapewniają doskonałą wentylację, a powstająca w czasie pracy wilgoć jest szybko i skutecznie odprowadzana na zewnątrz. Warunkiem, który musi być spełniony, aby tego rodzaju koszulka w pełni spełniła swoją rolę, jest perfekcyjne dopasowanie jej rozmiaru do ciała.

 

Czytaj więcej >>

Materiały Budowlane 9/2019, strona 90 (spis treści >>)