logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Krzysztof Adach, CADach Krzysztof Adach
mgr inż. arch. Piotr Dobrowolski
mgr inż. arch. Tomasz Rybarczyk, Solbet Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Revit i ArchiCad to uniwersalne, autonomiczne narzędzia, o zaawansowanej funkcjonalności i bardzo szerokim spektrum zastosowania. Ich uniwersalność powoduje jednak to, że nie uwzględniają rozwiązań charakterystycznych dla konkretnych producentów materiałów budowlanych lub wyposażenia budynków. Aby je usprawnić, przygotowuje się różnego rodzaju „subnarzędzia” producenckie, które służą do projektowania w danej technologii. Wówczas projektant może pobrać je np. ze strony producenta i zainstalować na tych platformach. Użytkownikowi dostarczane są więc narzędzia już odpowiednio skonfigurowane, uwzględniające specyfikę danej technologii. 

Chcąc ułatwić pracę projektantów, firma SOLBET opracowała narzędzia do programów projektowych Revit i ArchiCAD, w celu wykorzystania w środowisku BIM. Są to:
● nakładka SOLBET Rev Designer do programu Revit;
● biblioteka do programu Revit® oraz Revit® LT™;
● biblioteka do programu ArchiCAD.
Są to narzędzia intuicyjne zarówno w instalacji, jak i w projektowaniu. Pozwalają projektować w systemie SOLBET i uzyskać komplet informacji technicznych i logistycznych o produktach, które będą zastosowane w projekcie, oraz wykonywać zestawienia materiałów.

 

Czytaj więcej >>

Materiały Budowlane 9/2019, strona 16-18 (spis treści >>)