logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

mgr inż. Krzysztof Patoka, Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Żyjemy w czasach dominacji internetu w szerzeniu wszelkich informacji, również technicznych. Jak się okazuje, tych informacji jest tak dużo, że współczesny człowiek ma w związku z tym więcej problemów z ich oceną niż dawniej, gdy były dostępne w tradycyjnych mediach. Z powodu ich ogromnej ilości jest bardzo łatwo
przyjąć informację fałszywą za prawdziwą. Podobnie jest z reklamami, w których firmy posługują się skrótami myślowymi, z których mogą wynikać nieporozumienia. Dotyczy to w specyficzny sposób branży dachowej, ze względu na dużą liczbę nowych technologii i materiałów oferowanych do wykonywania dachów. Do ich oceny potrzebny jest długi okres, ponieważ klimat w Polsce jest wyjątkowo zmienny, co utrudnia zbieranie doświadczeń i ich analizę. W tej sytuacji przy doborze materiałów na dachy musimy polegać na doświadczeniu innych krajów, ale niestety społeczność międzynarodowa akceptuje daleko posunięte skróty i skojarzenia, jakimi operują reklamy i informacje w internecie. Efektem są błędy podczas realizacji dachów, co na polskich budowach ma często miejsce.

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 6/2019, strona 39-40 (spis treści >>)