logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

inż. Dariusz Nowicki, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Opebel – Kanobud;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W praktyce budowlanej zdarzają się błędy o różnej skali wadliwości. Wydawałoby się, że system prawny reguluje sposoby rozstrzygania konfliktów z tego wynikających oraz sposoby usuwania wad. W praktyce trudno jest jednak określić odpowiedzialność poszczególnych uczestników procesu inwestycyjnego, ponieważ występują ewidentne niespójności między ustawą Prawo budowlane a Kodeksem Cywilnym (KC). Zgodnie z Prawem budowlanym wykonawca za nic nie odpowiada, ponieważ nie jest uczestnikiem procesu budowlanego (ramka), a według KC odpowiada również za błędy projektanta i nadzoru. Rozpatrzmy konkretny przykład.

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 6/2019, strona 17-18 (spis treści >>)