logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z  21 grudnia 2021 r. o zmianie i sprostowaniu komunikatu w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym MATERIAŁY BUDOWLANE otrzymuje 100 pkt.

Zawsze więcej niż tylko dach – motto, które wyznacza kierunek naszego działania

Z Konradem Machula, Dyrektorem Regionu Północno-Wschodniego
Grupy BMI i Dyrektorem Zarządzającym BMI Polska,
rozmawia Danuta Matynia

DanutaMatynia: Proszę o zaprezentowanie Grupy BMI. Konrad Machula: W 2017 r. amerykańska firma Standard Industries, największy
na świecie producent pokryć dachowych kupiła BraasMonier, Icopal oraz kilka innych spółek, z których utworzono Grupę BMI. Nazwa pochodzi od pierwszych liter Braas Monier Icopal. Dzięki tej konsolidacji powstał potężny, jedyny o tak szerokim spektrum oferowanych rozwiązań i systemów w Europie, dostawca pokryć zarówno w obszarze dachów płaskich, jak i spadzistych oraz klap dymowych, pasm świetlnych i wyłazów dachowych. Grupa obecna jest w Europie w 40 krajach, a jej centrala mieści się w Londynie. Choć historia Grupy to tylko 25 miesięcy, jej siłą są wieloletnie doświadczenia podmiotów, które ją tworzą, produkujące rocznie 200 mln m2 pokryć dachowych. Obecnie Grupa BMI zatrudnia ponad 11 tys. osób i ma 125 zakładów produkcyjnych. Jedną ze spółek Grupy jest BMI Polska posiadająca 5 zakładów produkcyjnych w: Zduńskiej Woli i Reńskiej Wsi – marka Icopal; Opolu i Płońsku – marka Braas; Buku k. Poznania – marka Awak.

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 6/2019, strona 4-5 (spis treści >>)