logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

W dobie realizacji tak wielu inwestycji, kluczowym elementem wpływającym na terminowość prac jest m.in. dostarczenie we właściwym czasie zamówionych materiałów i elementów budowlanych. W celu dotrzymania terminów przez producenta materiałów budowlanych należy stawić czoło wyzwaniu, jakim jest współuczestnictwo w procesie projektowym i na tym etapie wspierać projektantów.

mgr inż. Franciszek Idźkowski, Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o., marka RIGIPS
mgr inż. Justyna Wieczorek, Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o., marka ISOVER

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dobie realizacji tak wielu inwestycji, kluczowym elementem wpływającym na terminowość prac jest m.in. dostarczenie we właściwym czasie zamówionych materiałów i elementów budowlanych. W celu dotrzymania terminów przez producenta materiałów budowlanych należy stawić czoło wyzwaniu, jakim jest współuczestnictwo w procesie projektowym i na tym etapie wspierać projektantów. Wsparcie to powinno polegać na zapewnieniu niezbędnych informacji o produktach, w tym rysunków w odpowiednim formacie. W związku z tym, że jakość dokumentacji jest jednym z ważniejszych czynników, od którego zależy zakończenie prac w terminie, producent powinien sprostać wymaganiom projektanta przez dostarczenie materiałów dostosowanych do aktualnego oprogramowania, a także wychodzić naprzeciw wzrastającym wymaganiom zarówno projektantów, jak i wykonawców.

 

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 6/2019, strona 79-81 (spis treści >>)