logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr Janusz Kobylarz, Główny Urząd Statystyczny; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprzedaż produkcji budowlano-montażowej zrealizowana w styczniu br. na terenie kraju w przedsiębiorstwach budowlanych o liczbie pracujących powyżej 9 osób była większa (w cenach stałych) o 3,2% niż przed rokiem, wobec wzrostu o 34,7% w styczniu i o 12,3% w grudniu ub. roku. Większa niż przed rokiem była produkcja budowlano-montażowa w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności jest budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 15,3% oraz w zajmujących się głównie budową budynków – o 2,3%, spadek produkcji odnotowano natomiast w przedsiębiorstwach specjalizujących się w specjalistycznych robotach budowlanych – o 6,2%. Wzrosła sprzedaż robót o charakterze remontowym– o 12,6%, zmniejszyły się natomiast roboty o charakterze inwestycyjnym
– o 1,9%. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, sprzedaż produkcji budowlano-montażowej w styczniu br. była o 3,2%większa w stosunku do analogicznego miesiąca ub. roku, a w porównaniu z grudniem 2018 r. zmniejszyła się o 0,3%.

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 3/2019, strona 76 (spis treści >>)