logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

„DOBRY MONTAŻ” to ogólnopolska kampania edukacyjna Związku POiD, promująca ideę prawidłowej instalacji stolarki budowlanej. W jej ramach realizowana jest m.in. współpraca z wybranymi szkołami branżowymi z całej Polski i uruchamianie klas patronackich. Ich uczniowie mogą korzystać ze szkoleń i czerpać praktyczną wiedzę na temat prawidłowego montażu okien, drzwi, bram garażowych, osłon okiennych. W bieżącej, trzeciej edycji akcji, takie klasy powstały w Państwowych Szkołach Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach oraz w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu. W ramach kooperacji m.in. doposażane są pracownie szkolne w profesjonalny sprzęt i narzędzia, organizowane szkolenia montażowe i spotkania z ekspertami firm – partnerów kampanii. W lutym br. uczniowie wraz z nauczycielami zostali zaproszeni na MONTERIADĘ na targach
BUDMAw Poznaniu. W planach jest także zwiedzanie zakładów produkcyjnych. Dla najlepszych uczniów przewidziano stypendia. Współpraca z klasami patronackimi „DOBRY MONTAŻ” to ważny element aktywności Związku POiD. Obecnie prowadzone są działania, aby od września 2019 r. klasy o profilu „monter stolarki budowlanej” powstały w szkołach branżowych. Więcej informacji na temat kampanii na Facebooku „DOBRYMONTAŻ”.

Materiały Budowlane 3/2019, strona 53 (spis treści >>)