logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Krzysztof Patoka, Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Pokrycia płytkowe (tzw. małowymiarowe) składają się z drobnowymiarowych elementów ułożonych w ten sposób, że o ich szczelności decydują zakłady między nimi. Należą do nich dachówki karpiówki; płytki kamienne (głównie łupek); płytki z kompozytów i tworzyw sztucznych (głównie włókno-cementowe); deski (nie mylić z gontem); płytki metalowe i inne. 

Literatura
[1] Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Zasady doboru warstw wstępnego krycia dla pokryć dachów pochyłych z detalami wykonawczymi. Wytyczne Dekarskie. Zeszyt 4. 2020.
[2] Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Zasady układania łupka na dachach i fasadach. Wytyczne Dekarskie. Zeszyt 5. 2022.
[3] Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Fachowe zasady krycia dachów dachówkami ceramicznymi i betonowymi. Wytyczne Dekarskie. Zeszyt 3. 2020.

 

 Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 10/2022, strona 125-126 (spis treści >>)