logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Nowoczesne rozwiązania stosowane w geotechnice i budownictwie mostowym, to główne tematy seminarium organizowanego w Warszawie przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Oddział Warszawski Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej oraz firmę KPRM.

Celem seminarium jest popularyzacja wiedzy o nowościach w geotechnice i budownictwie mostowym. Uczestnicy spotkania wymienią się doświadczeniami na temat korzyści i zagrożeń wynikajacych z kontraktów "Zaprojektuj i wybuduj". Poznają nowoczesne sposoby montażu mostów (metoda nasuwania i metoda usztowań przesuwnych) oraz wykonywania podpór mostów z gruntu zbrojonego geosyntetykami. Będą też referaty na temat awarii łożysk i nowych rodzajów pali. Specjaliści przedstawią również case study z budowy pierwszego w Polsce tunelu zmechanizowaną tarczą płuczkową pod Wisłą w Warszawie. Tematyka wykładów obejmie też kwestie patentowania nowych rozwiązań oraz szanse i zagrożenia związane z patentami europejskimi.
Ekspertem zewnętrznym seminarium będzie prof. Kazimierz Flaga.

Seminarium „Nowatorskie rozwiązania w mostownictwie i geoinżynierii”, odbędzie się 13 listopada 2012 r. w Warszawie - Dom Technika NOT, ul. Czackiego 3/5.

Szczegółowe informacje oraz formularz zamówienia* >>

* Seminarium jest płatne; secjalna oferta dla PIIB – dodatkowa zniżka wysokości 50 zł.